Мања слова Већа слова РСС

Мој кутак

Неwслеттер Пријава за newsletter

>

Побједнике Државног такмичења у знању очекују награде из Фонда за квалитет и таленте

Побједнике Државног такмичења у знању очекују награде из Фонда за квалитет и таленте
Датум објаве: 23.03.2018 15:22 | Аутор: ПР служба Министаратва просвјете

Испис Штампај страницу


Укупно 68 основаца и средњошколаца освојило је награде на Државном такмичењу у знању које организује Испитни центар Црне Горе, а за постигнути успјех ученици ће ове године добити новчане награде из новооснованог Фонда за квалитет и таленте.

Основци су се такмичили у познавању математике, физике, хемије, биологије и страних језика, а средњошколци из математике, физике, хемије, биологије, историје, програмирања и страних језика.

У знању математике најбољи међу ученицима шестог разреда су Матеј Средановић (ЈУ ОШ “Октоих”), Жељана Стаматовић (ЈУ ОШ “Штампар Макарије”), Марко Кузмановић (ЈУ ОШ “Штампар Макарије”), и Лука Вукотић (ЈУ ОШ “Драго Миловић”). Међу ученицима деветог разреда најбољи су Огњен Ковачевић (ЈУ ОШ “Дашо Павичић”), Амир Колић (ЈУ ОШ “Душан Кораћ”) и Милош Барјактаровић (ЈУ ОШ “Вук Караџић”, Беране).

Најбоље знање из физике показали су Младен Чолаковић, Матија Томић (ЈУ ОШ “Милија Никчевић”) и Никола Кнежевић (ЈУ ОШ “Павле Ровински”), док су најбоље знање из хемије показали Данијел Алексић (ЈУ ОШ “Милија Никчевић”), Ксенија Ашанин (ЈУ ОШ “Лука Симоновић”) и Саво Поповић (ЈУ ОШ “Орјенски батаљон”).

Биологију најбоље познају Лука Шћепановић (ЈУ ОШ “Октоих”), Милица Ћетковић (ЈУ ОШ “Олга Головић”), Зеко Хасановић (ЈУ ОШ “Младост”), Ања Корњухина (ЈУ ОШ “Анто Ђедовић”) и Александра Мркић (ЈУ ОШ “Браћа Лабудовић”).

Матија Бошковић (ЈУ ОШ “Милан Вуковић”), Василије Вуксановић (ЈУ ОШ “Стефан Митров Љубиша”) и Тамара Баошић (ЈУ ОШ “Бранко Божовић”) најбољи су основци у познавању енглеског језика, док француски најбоље познају Нађа Лаловић (ЈУ ОШ “Октоих”), Данило Коњевић (ЈУ ОШ “Милорад-Муса Бурзан”) и Нина Гиљановић (ЈУ ОШ “Октоих”). У знању италијанског језика најбољи су Ана Славић (ЈУ ОШ “Максим Горки”), Харис Ђоковић (ЈУ ОШ “Павле Ровински”) и Амина Баховић (ЈУ ОШ “Анто Ђедовић”), а њемачког Марија Ћетковић (ЈУ ОШ “Максим Горки”), Алмир Додић (ЈУ ОШ “Маршал Тито”) и Лана Сенић (ЈУ ОШ “Вукашин Радуновић”). Међу основцима руски најбоље знају Ана Цицмил (ЈУ ОШ “Павле Ровински”), Моника Пребирачевић (ЈУ ОШ “Ристо Ратковић”) и Никита Лалатовић (ЈУ ОШ “Радоје Чизмовић”).

Кад су средњошколци у питању, подгорички гимназијалци су заузели 15 од 30 најбољих позиција.

Најбољи математичари међу средњошколцима су Нина Митровић (СМШ Младост) и Коста Вукићевић (ЈУ Гимназија “Слободан Шкеровић”), физичар Марко Јоксимовић (ЈУ Гимназија “Слободан Шкеровић”), а хемичари Павле Вулановић и Маша Чолаковић (ЈУ Гимназија “Стојан Церовић”), Мила Веселиновић (ЈУ Средња мединска школа, Подгорица) и Сара Шарић (ЈУ Гимназија “Слободан Шкеровић”).

Међу средњошколцима енглески језик најбоље знају Петар Вукушић (ЕТШ “Васо Алигрудић”), Видо Мандић (СМШ “Иван Г. Ковачић”), Бојан Пејовић (ЈУ Гимназија “Слободан Шкеровић) и Петар Бринић (СМШ “Младост”), француски најбоље знају Срна Копривица и Дуња Ђурановић (ЈУ Гимназија “Слободан Шкеровић”), и Маша Шегрт (ЈУ Гимназија “Стојан Церовић). Италијански најбоље познају Владимир Влаховић (ЈУ Гимназија “Слободан Шкеровић”), Ана Мартиновић (ЈУ Гимназија “Петар И Петровић Његош”) и Мартина Љуљђурај (ЈУ Гимназија “Слободан Шкеровић”), њемачког Аниса Палевић (СМШ Братство и јединство), Андреа Дашић (ЈУ Гимназија “Слободан Шкеровић”), и Александра Пешић (ЈУ Гимназија “Панто Малишић”), а руског Катарина Шћепановић (ЈУ Гимназија Петар И Петровић Његош”), Ирена Маџгаљ (ССШ Бијело Поље), Александар Лалатовић (ЈУ Гимназија “Стојан Церовић”) и Елена Лопушина (ЈУ Гимназија “Милоје Добрашиновић”).

Географију најбоље познају Сања Маслар (ЈУ Гимназија “Панто Малишић”), Владимир Јовановић (ЈУ СМШ “Иван Г.Ковачић”) и Филип Кнежевић (СМШ “Вуксан Ђукић”).

Међу средњошколцима историју најбоље знају Лазар Дашић (ЈУ Гимназија “Слободан Шкеровић”) и Лука Булатовић (ЈУ Гимназија “Милоје Добрашиновић”).

У програмињу су најбољи Нина Митровић (ЈУ СМШ “Младост”), Коста Вукићевић (ЈУ Гимназија “Слободан Шкеровић”) и Филип Радовић (ЈУ Гимназија “Слободан Шкеровић”).

Биолиогију најбоље познају ученици ЈУ Гимназија “Слободан Шкеровић” Алекса Петковић, Марко Шушић и Лука Велашевић.

За постигнути успјех ученици ће ове године добити новчане награде из новооснованог Фонда за квалитет и таленте. За прву награду додијељује се 1000 еура, за другу награду 700 еура, а за трећу 500 еура.

ПР служба Министарства просвјете