>

Saopštenje: Svečano su uručene nagrade autorima najboljih literarnih i likovnih radova na takmičenju koje je organizovano povodom proslave jubileja – 200 godina od rođenja Njegoša

Saopštenje: Svečano su uručene nagrade autorima najboljih literarnih i likovnih radova na takmičenju koje je organizovano povodom proslave jubileja – 200 godina od rođenja Njegoša
Datum objave: 18.12.2013 16:25 | Autor: Ivona Međedović

Ispis Štampaj stranicu


U srijedu, 18. decembra 2013. godine u 11 sati u Sali Ministarstva prosvjete svečano su uručene nagrade autorima najboljih literarnih i likovnih radova učenika osnovnih i srednjih škola na takmičenju koje je organizovalo Ministarstvo prosvjete povodom proslave jubileja – 200 godina od rođenja Njegoša. Svečanosti su prisustvovali učenici, mentori, roditelji i predstavnici medija.

 

Nagrade autorima najboljih radova – vrijedne knjige i diplome uručila je pomoćnica ministra gospođa Vesna Vučurović, koja je čestitala učenicima „jer su svojom kreativnošću doprinijeli proslavi jubileja – 200 godina od rođenja Njegoša dokazavši da razumiju i poštuju istorijsku i kulturnu tradiciju svoje zemlje i da su okrenuti pozitivnim vrijednostima savremenog društva u kome za talente, sposobnosti i znanja nema granica“. Diplome su dodijeljene i mentorima nagrađenih učenika.

 

Nagrađeni učenici i mentori

 

Literarni konkurs – osnovna škola

 

1.      mjesto – Petar Milović, JU OŠ “Pavle Kovačević“, Grahovo, Nikšić

mentor: Milojka Jauković

2.      mjesto – Hana Rastoder, JU OŠ “Vuk Karadžić“, Podgorica

mentor: Natalija Lakić

3.      mjesto – Krunoslav Velfel, JU OŠ “Ilija Kišić“, Zelenika, Herceg Novi

mentor: Rajana Vrbnjak.

 

Literarni konkurs – srednja škola

 

1.      mjesto – Filip Jovanovski, JU Gimnazija „Niko Rolović“, Bar

 mentor: Dragan Marković

2.      mjesto – Nikola Đukanović, JU Gimnazija “Slobodan Škerović“, Podgorica

mentor: Mirjana Perović

3.      mjesto – Stefan Šćepanović,JU Gimnazija „Petar I Petrović Njegoš“, Danilovgrad

mentor: Milan Marković.

 

Likovni konkurs – osnovna škola

I ciklus

1        1.    mjesto - Nina Ćulafić, JU OŠ „Kekec”, Sutomore

           mentor: Svetlana Ulniković

          2. mjesto - Danilo Dragaš, JU OŠ „Sutjeska”,  Podgorica

         mentor: Nataša Knežević

         3. mjesto - Milan Kankaraš, JU OŠ „Jugoslavija”,  Bar

       mentor: Slobo Knežević 

II ciklus

1.           1. mjesto - Jovana Vukićević, JU OŠ „Štampar Makarije” , Podgorica

        mentor: Danica Kujović

         2. mjesto - Jana Vujošević, JU OŠ „Savo Pejanović”,  Podgorica

       mentor: Seida Belegović

    3. mjesto - Nemanja Vujović, JU OŠ „Vuk Karadžić”,  Berane

mentor: Boris Vujović

III ciklus

        1.    mjesto - Đorđe Popović, JU OŠ „Štampar Makarije” , Podgorica

         mentor: Snežana Lalović

        2. mjesto - Dragoljub Đoković, JU OŠ „Vukašin  Radunović”,  Berane

       mentor: Veselin Nišavić

        3. mjesto - Ilija Goranović, JU OŠ „Olga Golović”,  Nikšić

      mentor: Milojka Pejović

 

Likovni konkurs – srednja škola

 

         1.   mjesto - Ivana Vukčević, JU SMŠ „Ivan Goran Kovačić”, Herceg Novi

           mentor: Ksandra Popović

         2. mjesto - Aleksandra Odalović, JU SMŠ „Ivan Goran Kovačić”, Herceg Novi

         mentor: Ksandra Popović

    3. mjesto - Nikolina Praščević, JU Gimnazija „Petar I Petrović Njegoš”, Danilovgrad

       mentor: Ljiljana Kolundžić

Govor pomoćnice ministra gospođe Vesne Vučurović možete preuzeti ovđe... govor pomoćnica Vučurović.doc

Literalne radove možete preuzeti ovđe... Literarni radovi.doc

Likovne radove možete preuzeti ovđe... Likovni radovi.docx

MP MP

MP 

MP MP

MP MP